Aktualności

Żyrardowski dzielnicowy pomógł zorganizować pomoc dla potrzebującego

Data publikacji 23.01.2017

Dzielnicowy żyrardowskiej komendy - asp. Mariusz Bulzacki zorganizował pomoc dla potrzebującego mieszkańca Żyrardowa, w którego domu powybijano okna, a on sam znajdował się w trudnej sytuacji materialnej i nie miał nawet ciepłej odzieży. Dzięki zaangażowaniu dzielnicowego oraz jego sąsiadów kilkanaście osób wsparło żyrardowianina, aby ten mógł mu przetrwać trudne chwile.

Dzielnicowego zaalarmował sam pokrzywdzony, który zastraszony przez byłego lokatora, bał się wyjść z domu. Gdy asp. Bulzacki pojechał do mężczyzny przeraził się warunkami w jakich mieszka - w domu wybite były wszystkie okna, nie było ogrzewania, a żyrardowianin nie miał nawet butów. Na dodatek na dworze panowały silne mrozy. Dzielnicowy oraz sąsiedzi mężczyzny szybko zorganizowali pomoc, w ciągu kilkunastu godzin zabezpieczono okna. Do potrzebującego trafiły również opał, odzież i inne produkty pierwszej potrzeby. Szybka reakcja dzielnicowego oraz sąsiadów pozwoliła zapobiec tragedii. Ustalono także sprawcę wybicia okien, który będzie odpowiadał za zniszczenie mienia.

Asp. Mariusz Bulzacki służbę w policji rozpoczął w 2004r. Zdobytymi doświadczeniami dzieli się z młodzieżą nauczając klasy mundurowe w LO im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej. Asp. Mariusz Bulzacki zdobył pierwsze miejsce w zorganizowanym niedawno plebiscycie „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2016”.

asp. Agnieszka Ciereszko

Foto: Głos Żyrardowa

Powrót na górę strony