Aktualności

Sprawca zuchwałych kradzieży samochodów zatrzymany

Data publikacji 23.11.2016

W poniedziałek popołudniu dyżurny żyrardowskiej komendy otrzymał informację o kradzieży samochodu kia. Podejrzanego o kradzież, 21-letniego mężczyznę już kilkanaście godzin później zatrzymali policjanci wydziały kryminalnego. Funkcjonariusze odzyskali też skradzione przez niego samochody

Policjanci z wydziału kryminalnego żyrardowskiej komendy jadąc we wtorek przez miasto zauważyli poszukiwany samochód. Funkcjonariusze dali kierującemu sygnał do zatrzymania, a on widząc ich przyspieszył i zaczął uciekać. Poszukiwana  kia wjechała w końcu do lasu, gdzie podejrzany zostawił samochód i dalej uciekał pieszo, jednak szybko został zatrzymany.

Sprawcą kradzieży okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Jaktorów, dobrze znany policjantom. Kryminalni ustalili, że to właśnie on był sprawcą kradzieży opla astry do której doszło 18 listopada w Mszczonowie. Tam podejrzany,  na terenie jednej z firm włamał się do szafki pracowniczej skąd ukradł kluczyki i dokumenty samochodu, który ukradł. Opel został odzyskany dwa dni później na terenie gminy Jaktorów.

Oprócz kradzieży i włamania podejrzany mężczyzna odpowie też m.in. za kradzież paliwa, które zatankował do skradzionej wcześniej kia vengi. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Ciereszko/a.l.

Powrót na górę strony