Aktualności

Grójeccy gimnazjaliści spotkali się z Justyną Kozdryk i dzielnicowymi

W grójeckim gimnazjum odbyło się spotkanie ze sportowcami oraz policjantami na temat zdrowego trybu życia, sportu oraz integracji młodzieży z niepełnosprawnością. W spotkaniu wzięła udział Justyna Kozdryk – medalistka olimpijska, a zarazem pracownica KPP w Grójcu.

Pracownicy grójeckiego gimnazjum zorganizowali spotkanie młodzieży z klas drugich i trzecich ze sportowcami, w tym m.in. z pracownikiem Komendy Powiatowej Policji w Grójcu Justyną Kozdryk - srebrną medalistką Igrzysk Paraolimpijskich z Pekinu w podnoszeniu ciężarów, a także 8-krotną mistrzynią świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Żywiołowa, radosna i ciągle uśmiechnięta mistrzyni rozmawiała z młodymi ludźmi na temat zdrowego trybu życia i bezpieczeństwa oraz scharakteryzowała swoją życiową pasję związaną ze sportem. Ponadto omówiła trudny temat łączenia sportu pełnosprawnych z niepełnosprawnością i integracją wśród młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyli również dzielnicowi z grójeckiej komendy w ramach działań "Dzielnicowy bliżej nas". Dzięki uprzejmości nauczycieli policjanci mogli spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami miasta i przekazać ważne informacje, na temat zdarzeń z udziałem nieletnich oraz omówić zagrożenia, jakie mogą spotkać młode osoby. Nawiązano do zagrożeń płynących ze spożywania alkoholu i zażywania środków odurzających. Nawiązano także do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która skierowana jest do osób w każdym wieku.

Na zakończenie zorganizowano test sprawności fizycznej polegającymi m.in. na robieniu tzw. pompek, w którym uczestniczyła młodzież, dzielnicowy oraz Justyna Kozdryk. Obecny na miejscu kierownik dzielnicowych udzielał porad prawnych zainteresowanym uczniom.

  • Grójeccy gimnazjaliści spotkali się z Justyną Kozdryk i dzielnicowymi
  • Grójeccy gimnazjaliści spotkali się z Justyną Kozdryk i dzielnicowymi
  • Grójeccy gimnazjaliści spotkali się z Justyną Kozdryk i dzielnicowymi
Powrót na górę strony