Aktualności

Translatory dla służb mundurowych w Płocku i inauguracja kampanii

Data publikacji 23.03.2023

Do służb mundurowych z Płocka trafiły translatory zakupione przez PKN Orlen. Zainaugurowano też kampanię profilaktyczną dotyczącą przeciwdziałania mowie nienawiści.

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku z udziałem przedstawicieli mediów odbyło się spotkanie, w trakcie którego do przedstawicieli służb mundurowych z Płocka trafiły translatory. Takie dodatkowe wyposażenie służb wynika z coraz większej ilości obcokrajowców, którzy zatrudnieni są przy budowie Olefiny III, a przebywają na terenie miasta i powiatu płockiego. Urządzenia z rąk Damiana Olewnika - Dyrektora Biura Intensyfikacji Produkcji Olefin PKN Orlen oraz Jakuba Zgorzelskiego - Koordynatora Hyundai Engineering Poland otrzymała Policja, Państwowa Straż Pożarna, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku, Straż Miejska w Płocku, Zakładowa Straż Pożarna PKN Orlen. W sumie do służb mundurowych trafi ponad 160 sztuk elektronicznych tłumaczy, które będą wykorzystywane w czasie interwencji z obcokrajowcami. Urządzenia mają możliwość tłumaczenia głosowego i tekstowego w 70 językach. Podziękowania za przekazane urządzenia i sposób ich wykorzystania w służbie przedstawił Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku podinsp. Robert Nowakowski.

Jak będą one wykorzystywane, można było zobaczyć w czasie zaaranżowanej sceny rozmowy z jednym z pracowników zatrudnionych przy budowie instlacji Olefiny III. 

Podinsp. Agnieszka Guza p.o. Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zainaugurowała kampanię profilaktyczną dotyczącą przeciwdziałania mowie nienawiści pn. "Szacunek nie ma koloru".  Zaprezentowano również plakaty oraz zakladki do książek, które w najbliższym czasie mają trafić do uczniów szkół średnich i wyższych z terenu Płocka i powiatu płockiego. Autorką materiałów, które wykorzystywane będą w ramach kampanii była Izabela Jasiczak, a wyprodukowane zostały dzięki wsparciu PKN Orlen.

Uczestnicy spotkania zostali również zaproszeni do jednej z płockich szkół, gdzie będą mogli za kilka dni przekonać się, jak wygląda przykładowa lekcja prowadzona przez płockich policjantów, w trakcie której poruszane będą zagadnienia dotyczące tolerancji oraz przeciwdziałania mowie nienawiści.

Zespół Prasowy KWP

Powrót na górę strony