Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy „TIRów” zatrzymani przez siedleckich policjantów

Data publikacji 05.04.2023

Policjanci z Siedlec zatrzymali wczoraj (04.04) i dzisiaj (05.04) nad ranem dwóch nietrzeźwych kierowców samochodów ciężarowych, którzy mieli po ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj (04.04) do dyżurnego siedleckiej policji dotarła informacja, że w kierunku centrum miasta jedzie cysterna, której kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Od razu po zgłoszeniu we wskazany rejon udali się policjanci siedleckiej drogówki z grupy Speed, którzy zatrzymali do kontroli drogowej wskazany pojazd. Jak się okazało 48-letni kierowca z powiatu kartuzkiego miał 3.3 promila alkoholu w organizmie. Cysterną przewoził parafinę. Mężczyzna miał dostarczyć ładunek do jednego z krajów zachodniej Europy.

Na szczęście swoją trasę zakończył w Siedlcach. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia, a pojazd przekazany osobie wskazanej przez właściciela.

Kolejny nietrzeźwy kierowca pojazdu ciężarowego niestety swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie, w Ujrzanowie k. Siedlec. Dzisiaj (05.04) nad ranem policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem ciężarówki. Mundurowi pojechali na miejsce i zobaczyli TIR-a częściowo znajdującego się w rowie i blokującego jezdnię. Kierowcę, 42- letniego Białorusina zbadano na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik badania wskazał 3,3 promila. Mężczyzna również został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Obu kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za który grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

PIŁEŚ? NIE JEDŹ!!! Jeden kieliszek może ODEBRAĆ czyjeś ŻYCIE, a Tobie SUMIENIE I WOLNOŚĆ!

 

 

Autor: podkom. Ewelina Radomyska

Powrót na górę strony