Aktualności

Pijany przewoził dziecko quadem

Data publikacji 12.04.2023

Przedwczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Kozienicach zatrzymali nieodpowiedzialnego 32-latka, który w stanie nietrzeźwości przewoził quadem swoje 9-letnie dziecko. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W poniedziałek (10.04) po południu  dyżurny kozienickiej komendy odebrał zgłoszenie o kierowcy, który pijany jeździ czterokołowcem i przewozi dziecko. Na miejsce wysłany został patrol z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą. Gdy mężczyzna zobaczył policjantów, nie reagował na dawane mu sygnały dźwiękowe i błyskowe do zatrzymania i zaczął uciekać.

W pewnym momencie zostawił wiozące przez siebie dziecko przed jednym z domów i ponownie zaczął uciekać w stronę lasu. Do pościgu został wysłany kolejny patrol z Wydziału Kryminalnego kozienickiej KPP. Na widok policjantów i nieoznakowanego pojazdu służbowego mężczyzna porzucił quada i zaczął uciekać pieszo. Kryminalni po pościgu zatrzymali mężczyznę. 

32-latek został przebadany na zawartość alkoholu. Miał w organizmie prawie 2 promile. Mężczyzna trafił  do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Autor: podkom. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony