Aktualności

Z wizytą w komendzie

Data publikacji 14.04.2023

Za nami kolejne wizyty dzieci w naszej siedzibie w ramach „Akademii bezpieczeństwa z komisarzem Zebrą”. Działania prowadzi Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu przy ogromnym zaangażowaniu funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji w Radomiu oraz przewodników psów służbowych Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Przedwczoraj (12.04) w spotkaniach z policjantami na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu udział wzięli uczniowie klasy drugiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomiu oraz klasy czwartej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 30 w Radomiu. Natomiast w dniu (13.04) odwiedziła nas „zerówka” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23 w Radomiu oraz klasa pierwsza z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Radomiu. Łącznie blisko 90 uczestników.

Spotkania umożliwiły najmłodszym poznanie kilku obszarów policyjnej służby m.in. zapobieganie zagrożeniom poprzez utrwalanie zasady bezpieczeństwa podczas zabawy oraz w kontakcie osobami obcymi. Tematyka spotkania w dużym stopniu obejmowała ostrzeżenia przed niebezpieczeństwami, jakie dzieci i młodzież napotykają podczas korzystania z urządzeń mobilnych i sieci internetowej.

Ogromną atrakcją dla uczestników były prezentacje wyposażenia policyjnego oraz pojazdów służbowych, quadów wykorzystywanych do patrolowania i poszukiwania osób zaginionych w miejscach o zmiennym podłożu czy na terenach leśnych, a także karetki będącej na stanie Oddziałów Prewencji Policji w Radomiu.

Na każdym spotkaniu przewodnicy psów służbowych prowadzili pokaz posłuszeństwa psów służbowych oraz omawiali najważniejsze cechy zwierząt kwalifikowanych do służby w Policji oraz zasady ich szkolenia w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Autor: Sylwia Szewczyk

Powrót na górę strony