Aktualności

Trąbił na policjantów, a potem rozpędził się do 104 km/h. 45-latek stracił prawo jazdy

Data publikacji 18.04.2023

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci zatrzymują tych uczestników ruchu, którzy rażąco naruszają przepisy. Jednym z nich był kierowca audi. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 54 km/h w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Funkcjonariusze z ciechanowskiej drogówki w minioną sobotę (15.04) zwrócili uwagę na kierowcę audi. W czasie mijania patrolu, który mierzył prędkość kierowcom w rejonie przejścia dla pieszych, mężczyzna trąbił na policjantów, a następnie gwałtownie przyśpieszył. Policjanci przeprowadzili pomiar prędkości odjeżdżającego pojazdu. Okazało się, że kierowca audi rozpędził się do 104 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Teraz 45-letni mieszkaniec Ciechanowa odpowie przed sądem nie tylko za przekroczenie prędkości, ale również za stworzenie zagrożenia w rejonie przejścia dla pieszych, używanie sygnałów dźwiękowych niezgodnie z przepisami oraz niestosowanie się do poleceń wydawanych przez policjanta w trakcie kontroli.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Autor: mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony