Aktualności

Miedzypowiatowe działania mazowieckiej grupy SPEED

Data publikacji 24.04.2023

Wzmożony ruch na głównych ciągach komunikacyjnych w piątkowe popołudnie na trasie S7 przebiegającej przez Radom, Płońsk, Ciechanów, Mława nadzorowali policjanci z mazowieckiej grupy SPEED. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu i Komendy Miejskiej Policji w Radomiu patrolując drogi garnizonu mazowieckiego Policji, nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejesteator, zatrzymali kolejnych kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

W ubiegły piątek (21.04) policjanci z mazowieckiej grupy SPEED wyruszyli na drogi kilku powiatów garnizonu mazowieckiego Policji, aby wyeliminować z ruchu kierowców, którzy łamiąc przepisy, powodują zagrożenie na drodze. Podczas działań policjanci z mazowieckiej i radomskiej drogówki, wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED, na terenie czterech powiatów ujawnili 10 wykroczeń w ruchu drogowym. 9 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości, a jeden z kierujących nie zastosował się do czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator S-3. Policjanci nałożyli na kierowców 10 mandatów karnych. Dodatkowo mundurowi badali trzeźwość prowadzących auta oraz sprawdzali stan techniczny pojazdów.

W miejscowości Strzegowo w pow. mławskim mundurowi zatrzymali do kontroli volkswagena, którego 45-letni kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 44 km/h. Funkcjonariusze nałożyli na mężczyznę mandat karny w kwocie 1000 złotych, a do konta kierowcy dopisali 11 punktów karnych.

W Żurominku w pow. mławskim, 31-latek, kierując toyotą na drodze ekspresowej S-7 poruszał się aż o 54 km/h za szybko. Dla mężczyzny kontrola drogowa zakończyła się mandatem karnym w kwocie 1500 zł i 13 punktami karnymi.

W powiecie płońskim, w miejcowości Dłużniewo, 71-letni kierowca toyoty został zatrzymany do kontroli po tym jak jadąc droga ekspresową, przekroczył prędkośc o 37 km/h. 71-latek oprócz mandatu karnego w kwocie 800 złotych otrzymał również 9 punktów karnych, które dopisane zostały do jego konta kierowcy. 

Mundurowi z SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Im większa prędkość, tym obrażenia podczas zdarzenia są bardziej dotkliwe. Na drodze kierujmy się rozwagą.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Film Miedzypowiatowe działania mazowieckiej grupy SPEED

Opis filmu: Miedzypowiatowe działania mazowieckiej grupy SPEED

Pobierz plik Miedzypowiatowe działania mazowieckiej grupy SPEED (format mp4 - rozmiar 6.29 MB)

Powrót na górę strony