Aktualności

Spieszyła się do kościoła i straciła prawo jazdy na 3 miesiące

Data publikacji 26.04.2023

Mieszkanka powiatu łosickiego straciła prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 71km/h. 30-latkę w Korczewie zatrzymali siedleccy policjanci realizujący zadania w ramach mazowieckiej grupy SPEED. Policjanci usłyszeli tłumaczenie, że kobieta spieszyła się do kościoła.

Kilka dni temu policjanci siedleckiego Wydziału Ruchu Drogowego, wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej 30-letnią kobietę kierującą range roverem. W Korczewie jechała w obszarze zabudowanym z prędkością sięgającą 121km/h, czyli o 71km/h szybciej niż zezwalały na to znaki drogowe i przepisy ruchu drogowego. Swoją jazdę tłumaczyła tym, że spieszy się do kościoła.

Za przekroczenie prędkości o 71 km/h policjanci nałożyli na kierującą mandat karny w wysokości 2500 złotych, a jej konto powiększyło się o 15 punktów karnych. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

PRZYPOMINAMY!

Jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Autor: podkom. Ewelina Radomyska

Powrót na górę strony