Aktualności

Przed nami upragniona i wyczekana "majówka”

Data publikacji 28.04.2023

Bezpieczna, bezstresowa podróż jest dobrym początkiem udanego wypoczynku, a wzajemny szacunek na drodze fundamentem bezpieczeństwa.

Dla wielu osób jest to okazja do odpoczynku w domu w gronie najbliższych, dla innych moment w którym można odwiedzić znajomych, a będą też tacy, którzy zdecydują się na dalszą podróż.

W tym okresie możemy spodziewać się większego natężenia ruchu na drogach, zwłaszcza tych prowadzących do popularnych miejsc wypoczynku. Wyruszając w tych dniach w drogę nie zapominajmy o bezpieczeństwie, o kulturze jazdy i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Zadbajmy w podróży o bezpieczeństwo swoje i naszych bliskich. Pamiętajmy również o tym, że w tym okresie warunki pogodowe są zmienne i w trakcie podróży mogą się nagle pogorszyć. Warto też przygotować sobie plan trasy, uwzględniając w nim warunki drogowe, ewentualne objazdy oraz przerwy na odpoczynek.

Wykorzystując ten czas jako okazję do wieczornych spacerów, pamiętajmy o wyposażeniu się w elementy odblaskowe, dzięki którym będziemy lepiej widoczni poruszając się w miejscach nieoświetlonych czy tez niedostatecznie doświetlonych.

W tych dniach z pewnością na drogach będzie można spotkać motocyklistów, którzy zachęceni piękna słoneczna pogodą rozpoczęli sezon motocyklowy.

Kierowco! Patrz w lusterka!

Motocyklisto! Zwolnij, daj się zauważyć!

podkom. Ewelina Stróżka

Powrót na górę strony