Aktualności

Potrącił dwoje pieszych. Miał zakaz prowadzenia pojazdów i posiadał narkotyki

Data publikacji 08.05.2023

W minioną środę (3.05) w Ciechanowie, 28-letni kierujący oplem, potrącił dwoje pieszych przechodzących przez przejście dla pieszych. Okazało się, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto posiadał przy sobie narkotyki. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (3.05) około godz. 15.20 na ul. Płońskiej w Ciechanowie. Jak ustalili policjanci, 28-letni kierujący oplem jechał od strony ronda na skrzyżowaniu ulic Płońskiej i Armii Krajowej. Nie ustąpił pierwszeństwa pieszym, kobiecie i mężczyźnie, przechodzącym po przejściu dla pieszych. 18-letnia ciechanowianka i 18-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy, pracujący na miejscu zdarzenia, znaleźli przy 28-letnim kierowcy środki odurzające. Wstępne badanie wykazało, że była to amfetamina. To jeszcze nie koniec przewinień 28-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a pojazd, którym kierował, nie był dopuszczony do ruchu.


Mężczyzna został zatrzymany. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał trzy zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego, kierowania pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadania środków odurzających. Prokurator Rejonowy w Ciechanowie zastosował wobec 28-latka dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność.


Pamiętajmy, że kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zmniejszyć prędkość, zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu lub wchodzącemu na nie. Naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zbyt szybka jazda, niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, mogą doprowadzić do tragedii. Bądźmy odpowiedzialni, od naszego zachowania na drodze zależy życie nas samych, ale również innych uczestników ruchu.


Autor: mł. asp. Magda Zarembska

Film Potracił dwoje pieszych. Miał zakaz prowadzenia pojazdów i posiadał narkotyki

Opis filmu: Potracił dwoje pieszych. Miał zakaz prowadzenia pojazdów i posiadał narkotyki

Pobierz plik Potracił dwoje pieszych. Miał zakaz prowadzenia pojazdów i posiadał narkotyki (format mp4 - rozmiar 13.85 MB)

Powrót na górę strony