Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 12.05.2023

Dzięki obywatelskiemu ujęciu, policjanci z Węgrowa zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 36-latek kierował samochodem, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

W środę (10.05) do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie wpłynęła informacja o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oświadczył, że podróżując swoim samochodem zauważył mężczyznę, który chwiał się na nogach, po czym wsiadł do bmw i odjechał. Widząc to mężczyzna zawrócił, zajechał drogę kierującemu bmw, wyjął kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę. O zatrzymaniu poinformował Policję. Badania alkomatem wykazało, że 36-letni kierujący bmw miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych bazach uprawnień okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi odpowiedzialność karna do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie za kierowanie bez uprawnień.

Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa świadka, dzięki któremu być może nie doszło do tragedii na drodze.

st. sierż. Rafał Bałdyga

Powrót na górę strony