Aktualności

Warsztaty metodyczno-szkoleniowe dla funkcjonariuszy garnizonu mazowieckiego

Data publikacji 24.05.2023

Wydział Konwojowy KWP zs. w Radomiu po raz kolejny zorganizował szkolenie przeznaczone dla Naczelników, Zastępców Naczelników pionu Prewencji i pionu Kryminalnego oraz oficerów kontrolnych jednostek garnizonu mazowieckiego, prowadzących czynności nadzorczo-instruktażowe, wobec policjantów kierowanych do realizacji konwojów lub doprowadzeń oraz pełniących służbę w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia. W dwóch spotkaniach uczestniczyło aż 221 policjantów z garnizonu mazowieckiego.

Realizacja przedsięwzięcia edukacyjnego podyktowana była koniecznością zapewnienia najwyższego poziomu wykonywanych zadań służbowych przy sporej fluktuacji kadr policjantów na poziomach wyższego i średniego szczebla. W wyniku szkolenia uczestnicy utrwalili oraz pogłębili już posiadaną wiedzę, co znacząco przyczyni się do profesjonalizacji realizacji zadań w służbie konwojowo-ochronnej oraz przeciwdziałania wydarzeniom nadzwyczajnym w trakcie realizacji konwojów i doprowadzeń oraz podczas pełnienia służby w policyjnych miejscach detencji. W czasie paneli dyskusyjnych była możliwość wymiany doświadczeń oraz przedyskutowania szczególnie trudnych przypadków.

Ponadto do udziału w szkoleniu zaproszono Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu, gdzie tematem szkolenia były zagadnienia z zakresu ogólnego funkcjonowania służby prewencyjnej, dzięki czemu funkcjonariusze przypomnieli lub podnieśli swoje umiejętności, a nabyta wiedza zostanie wykorzystana w czasie realizacji zadań służbowych.

Wydział Konwojowy KWP zs. w Radomiu dokłada również wszelkich starań, aby na bieżąco wspomagać jednostki w terenie przy rozwiązywaniu spornych kwestii i służy pomocą wysyłając merytorycznie przygotowanych i kompetentnych prelegentów na szkolenia z zakresu służby konwojowo-ochronnej.

Opr. Wydział Konwojowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony