Aktualności

Pijane małżeństwo na rowerach

Data publikacji 24.05.2023

W weekend policjanci z Posterunku Policji w Ciepielowie zatrzymali do kontroli nietrzeźwe małżeństwo, które wracało z wycieczki rowerowej. Teraz za popełnione wykroczenie odpowiedzą przed sądem.

W minioną sobotę około godz. policjanci z Posterunku Policji w Ciepielowie w miejscowości Pcin zatrzymali do kontroli drogowej dwoje rowerzystów. Okazało się, że to małżeństwo, które wracało z wycieczki. Podczas rozmowy funkcjonariusze od razu wyczuli od nich woń alkoholu. Wynik badania potwierdził przypuszczenia policjantów, 52-letnia kobieta miała 2 promile, a jej 58-leni mąż 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Oboje przyznali się do spożywania alkoholu w czasie jazdy. Teraz za popełnione wykroczenie odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny (np. rower lub hulajnoga) przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny nie niższej niż 2 500 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

 

Asp. Monika Karasińska

Powrót na górę strony