Aktualności

Policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED podsumowali kolejny miesiąc działań na drogach

Data publikacji 07.06.2023

Każdego dnia drogi garnizonu mazowieckiego patrolowane są przez policjantów z Mazowieckiej Grupy SPEED. Nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestrator czy laserowe mierniki prędkości to tylko kilka z wielu narzędzi, za pomocą których mundurowi ujawniają wykroczenia popełniane przez kierujących. Funkcjonariusze policyjnej „specgrupy” w maju skontrolowali ponad 4800 pojazdów. Ujawnili 4404 wykroczenia, zatrzymali 33 prawa jazdy, 14 nietrzeźwym kierującym uniemożliwili dalszą jazdę i skierowali 104 wioski o ukaranie do sądów.

W maju policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED ujawnili 4404 wykroczenia. 3698 z nich to przekroczenia dopuszczalnej prędkości. 31 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Mundurowi skierowali 146 wniosków o ukarnianie do sądów na sprawców wykroczeń. Nałożyli 3663 mandaty karne. Policjanci zatrzymali 33 prawa jazdy oraz 146 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 14 pijanych kierowców, 8 kierujących, którzy prowadzili pojazd pomimo orzeczonego sądowego zakazu.


Apelujemy o zachowanie należytej ostrożności na drodze i poruszanie się z bezpieczną prędkością. 
Należy pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami. Każda osoba znajdująca się na drodze jest jej pełnoprawnym uczestnikiem i ma prawo być na niej bezpieczna. Przestrzegając przepisów ruchu drogowego, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony