Aktualności

Chciał ukraść kawę. Zatrzymał go policjant po służbie

Data publikacji 14.06.2023

Funkcjonariusz z Żyrardowa w czasie wolnym od służby zauważył mężczyznę pośpiesznie wychodzącego ze sklepu niosącego karton z kawą. Policjant rozpoznał wizerunek mężczyzny z wcześniejszych kradzieży i natychmiast zareagował, podejmując pościg za mężczyzną. Funkcjonariusz szybko obezwładnił złodzieja i udaremnił ucieczkę. Pracownik sklepu potwierdził, że zatrzymany mężczyzna ukradł kawę.

Policjantem jest się zawsze, nie tylko w czasie służby, co udowodnił w miniony poniedziałek (12.06) funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie. Policjant wybrał się na trening w czasie wolnym od służby, co i tak nie przeszkodziło mu w podjęciu interwencji i zatrzymaniu sprawcy przestępstwa. 25-latek po pościgu został zatrzymany i następnie przekazany policjantom pełniącym służbę, którzy przybyli na miejsce. Dzięki sprawnej akcji mundurowego skradziony towar o wartości ponad 500 zł został zwrócony do sklepu.

Zatrzymany był już karany wcześniej za kradzież, a w toku czynności okazało się, że 25-latek jest również sprawcą trzech kradzieży, wobec czego usłyszał łącznie cztery zarzuty dokonania kradzieży w recydywie.

Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

sierż. Julia Szczygielska

Powrót na górę strony