Aktualności

55-latek kierował autobusem bez prawa jazdy. Był poszukiwany

Data publikacji 20.06.2023

Policjanci z ciechanowskiej grupy Speed zatrzymali 55-letniego kierowcę autobusu, który przekroczył prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania i jest poszukiwany do odbycia kary 55 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego.

W minioną środę (15.06) policjanci z ciechanowskiej grupy Speed kontrolowali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na ul. Mleczarskiej w Ciechanowie. Mundurowi zatrzymali do kontroli 55-letniego kierowcę autobusu iveco, który przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ma na sumieniu znacznie więcej. 55-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie do odbycia kary 55 dni pozbawienia wolności. Ponadto okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna przewoził pasażerów w firmie wykonującej zarobkowy przewóz osób. Pasażerowie kontynuowali podróż, dopiero gdy policjanci przekazali autobus innemu kierowcy posiadającemu uprawnienia do kierowania.

Funkcjonariusze zatrzymali 55-latka. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego. Właściciel pojazdu również odpowie przed sądem. Przypominamy, że zgodnie z art. 96 par 1 pkt 2 kodeksu wykroczeń: ,,właściciel, posiadacz, użytkownik na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu dopuszcza do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, podlega karze grzywny”.mł. asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony