Aktualności

Ponad 3 kg narkotyków oraz broń palną zabezpieczyli siedleccy kryminalni

Data publikacji 20.06.2023

Siedleccy kryminalni ustalili i zatrzymali 29-letniego mieszkańca Siedlec, który w swoim miejscu zamieszkania oraz w jednej z piwnic ukrywał ponad 3 kg marihuany oraz nielegalną broń palną. Wobec mężczyzny sąd zastosował 2-miesięczny areszt. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach w trakcie swoich działań wymierzonych w przestępczość narkotykową, ustalili 29-latka, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości narkotyków. Zatrzymany pochodził ze znanego policjantom „półświatka”. W środę funkcjonariusze weszli do jego mieszkania, gdzie ujawnili ponad 3 kilogramy środków odurzających w postaci marihuany oraz około 200 gramów mefedronu. Ponadto zabezpieczyli rewolwer, który zatrzymany posiadał bez wymaganego zezwolenia oraz blisko 14000 zł w gotówce - pochodzących najprawdopodobniej z działalności przestępczej. Policjanci doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej w Siedlcach, gdzie na podstawie zebranego przez nich materiału dowodowego, prokurator przedstawił 29-latkowi zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości środków odurzających i broni palnej. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu na okres 2 miesięcy.

Za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jak wynika z ustaleń, czarno-rynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to około 175 tysięcy złotych. Nie jest to ostatnie „słowo” wymierzone w przestępczość narkotykową na terenie powiatu siedleckiego. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Autor: podkom. Ewelina Radomyska

Powrót na górę strony