Aktualności

Matka 10-miesięcznego dziecka miała ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie, a jej partner niewiele mniej. Oboje zostali zatrzymani

Data publikacji 23.06.2023

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zaniedbywania i narażenia na niebezpieczeństwo 10-miesięcznego dziecka. Do zdarzenia doszło na terenie gm. Strzegowo. W momencie interwencji matka dziewczynki miała ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie, jej partner ponad 3,4 promila. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym i nakazem doprowadzenia przez sąd. Oboje zostali zatrzymani, dziecko zostało przewiezione do szpitala w Mławie.

Policjanci z posterunku w Strzegowie, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Strzegowie, uzyskali informację, że na terenie gminy koczuje w pustostanie matka z niemowlęciem. Policjanci ustalili miejsce ich przebywania. Dotarli do opuszczonego budynku, położonego w pobliżu lasu. W budynku nie było prądu i wody. W pomieszczeniach leżały butelki i puszki po alkoholu, panował bałagan. Wewnątrz znajdowały się rzeczy dziecka, wózek, ubrania, kocyki. W busie, zaparkowanym w pobliżu domu policjanci odnaleźli kobietę z dzieckiem na ręku oraz mężczyznę. Oboje byli w  stanie upojenia alkoholowego. Dziecko było brudne, bardzo zaniedbane.

Jak się okazało, zatrzymany 49-letni mężczyzna, partner kobiety,  ukrywał się w opuszczonym budynku na terenie gm. Strzegowo przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany listem gończym oraz nakazem doprowadzenia przed Sąd Rejonowy w Biskupcu. Razem z nim przebywała 36-letnia partnerka z 10-miesięczną córką. W opuszczonym budynku urządzili sobie tymczasowe mieszkanie.

Bezpośrednio po interwencji zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Przedwczoraj 36-latka usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został przewieziony do aresztu śledczego.

10-miesięczną dziewczynką zajęli się pracownicy ośrodka pomocy społecznej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało dziecko do szpitala w Mławie. Trwają dalsze czynności mławskiej policji. O sytuacji dziecka powiadomiony został sąd rodzinny.

Autor: asp. szt. Anna Pawłowska

Fot. arch. pexels.com

Powrót na górę strony