Aktualności

Rozmawiali o filmie jako narzędziu profilaktycznym

Dzisiaj (4.07) w Kamienicy Deskurów w Radomiu w ramach Mazowieckiego Programu Polityki Społecznej, którego partnerem jest Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu, odbyła się debata ”Film jako nowoczesne narzędzie profilaktyki społecznej i edukacji”. Prelegentami byli m.in. Konrad Czarnecki, Piotr Dylewski, Agnieszka Glegoła-Kornacka, Marek Pawlikowski, Tomasz Pyrak oraz sierż. szt. Kamil Warda z Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu. Debata była jedną z ważniejszych części Kameralnego Lata, które 16 raz odbywa się w tym tygodniu w Radomiu.

Podczas swojego wystąpienia sierż. szt. Kamil Warda zwrócił uwagę na kilka najistotniejszych aspektów pracy prewencyjnej, w szczególności związanej z profilaktyką społeczną. Przybliżył uczestnikom spotkania tematykę, w której funkcjonariusze coraz częściej sięgają po filmy oraz spoty w swojej pracy. Zwrócił uwagę, jak ważnym narzędziem profilaktycznym stały się krótkie nagrania, przedstawiające problematykę poruszaną przez mazowieckich policjantów w trakcie prowadzonych przez nich spotkań oraz prelekcji.  To dzięki zastosowaniu tych metod, łatwiej jest dotrzeć do odbiorców, aby w ciekawy sposób przekazać odpowiednie treści. 

Film to bez wątpienia nowoczesne narzędzie profilaktyczne, narzędzie które dzięki swojej uniwersalności sprawia, że staje się narzędziem niezbędnym w skutecznie prowadzonej profilaktyce.

W kolejnych dniach funkcjonariusze z Wydziału Prewencji mazowieckiej komendy wezmą udział w projekcji filmów oraz warsztatach dla młodzieży w ramach Kameralnego Lata Dzieciom. Będzie to doskonała okazja, aby porozmawiać z najmłodszymi o bezpieczeństwie w trakcie trwających wakacji.

Wydział Prewencji

Powrót na górę strony