Aktualności

Przasnyscy policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej – ponad 2 kilogramy zakazanych substancji nie trafi na rynek

Data publikacji 06.07.2023

Działania policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu doprowadziły do zatrzymania 6 osób, podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy ponad 2 kilogramy zakazanych substancji nie trafi do potencjalnych odbiorców. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 25 i 26-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego aresztu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa będą odpowiadać przed sądem, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (3.07) policjanci wydziału kryminalnego na podstawie informacji uzyskanych podczas pracy operacyjnej zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu przasnyskiego w wieku 50 i 26 lat. Funkcjonariusze podejrzewali, że mogą oni posiadać znaczne ilości środków odurzających. Podczas przeszukania pojazdu, którym poruszali się mężczyźni ujawniono specjalnie przystosowane schowki służące do przewożenia zakazanych substancji. W wyniku przeszukania pojazdu oraz pomieszczania mieszkalnego zajmowanego przez mężczyzn funkcjonariusze ujawnili ponad 2 kg środków odurzających w postaci haszyszu i marihuany.

Na tym funkcjonariusze nie poprzestali i w dalszym ciągu intensywnie pracowali nad tą sprawą. Efektem ich działań było zatrzymanie kolejnych 4 osób mających związek z tym przestępstwem. Następnego dnia (4.07) podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez 40-letnią mieszkankę Warszawy i jej 41-letniego partnera, funkcjonariusze ujawnili środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy. Ponadto w mieszkaniu tym przebywał 37-letni mieszkaniec Wyszkowa, który usiłował uniknąć odpowiedzialności karnej i uciec przez balkon. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg, kilka metrów dalej zatrzymali mężczyznę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 37-letni mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Okręgowy w Radomiu celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży. 37-letni mieszkaniec Wyszkowa został doprowadzony do Zakładu Karnego gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Tego samego dnia w  wyniku przeszukania kolejnego mieszkania, funkcjonariusze dokonali zatrzymania 25-letniego mieszkańca Przasnysza, u którego ujawnili środki odurzające w postaci marihuany i mefedronu.

Do tej sprawy funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad dwa kilogramy substancji zabronionych, w postaci: haszyszu, marihuany, amfetaminy i mefedronu.

Dwóch mieszkańców  naszego powiatu usłyszało zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. W środę (5.07), Sąd Rejonowy w Przasnyszu, po rozpatrzeniu sprawy, aresztował 25 i 26-latka  na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa będą odpowiadać przed sądem, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

mł.asp. Ilona Cichocka

 

Powrót na górę strony