Aktualności

Policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED podsumowali kolejny miesiąc działań na drogach

Data publikacji 07.07.2023

Każdego dnia drogi garnizonu mazowieckiego patrolowane są przez policjantów z Mazowieckiej Grupy SPEED. Nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestrator czy laserowe mierniki prędkości to tylko kilka z wielu narzędzi, za pomocą których mundurowi ujawniają wykroczenia popełniane przez kierujących. Funkcjonariusze policyjnej „specgrupy” w czerwcu skontrolowali ponad 4800 pojazdów. Ujawnili 4334 wykroczenia, zatrzymali 49 praw jazdy, 19 nietrzeźwym kierującym uniemożliwili dalszą jazdę i skierowali 103 wioski o ukaranie do sądów.

W czerwcu policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED ujawnili 4334 wykroczenia. 3659 z nich to przekroczenia dopuszczalnej prędkości. 27 kierujących przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Mundurowi skierowali 103 wnioski o ukarnianie do sądów na sprawców wykroczeń. Nałożyli 3554 mandaty karne. Policjanci zatrzymali 49 praw jazdy oraz 165 dowodów rejestracyjnych. Grupa SPEED zatrzymała również 19 pijanych kierowców, 8 kierujących, którzy prowadzili pojazd pomimo orzeczonego sądowego zakazu.


Apelujemy o zachowanie należytej ostrożności na drodze i poruszanie się z bezpieczną prędkością. 
Należy pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami. Każda osoba znajdująca się na drodze jest jej pełnoprawnym uczestnikiem i ma prawo być na niej bezpieczna. Przestrzegając przepisów ruchu drogowego, dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych osób.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 
Powrót na górę strony