Aktualności

„Dla Każdego jest miejsce na drodze” - briefing prasowy mazowieckiej drogówki

Data publikacji 12.07.2023

W środę (12.07) na terenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Radomiu w ramach kampanii „Dla każdego jest miejsce na drodze” odbył się briefing prasowy zorganizowany prze policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu wraz z udziałem przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu oraz Przedsiębiorstwa Produkcyjno Usługowo Handlowego "Radkom". Przedstawiciele instytucji omówili porady w zakresie bezpieczeństwa na drogach oraz zwrócili uwagę na zagrożenia jakie niesie ze sobą gabaryt pojazdów ciężarowych oraz autobusów.

Mając na względzie poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg Policja prowadzi szereg działań kontrolno-prewencyjnych jak i profilaktycznych. W ramach działań profilaktycznych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu prowadzą szereg akcji oraz kampanii informacyjno- edukacyjnych, wychodzących naprzeciw potrzebom użytkowników dróg. Codzienna analiza zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie mazowieckiego garnizonu Policji pozwala uzyskać obraz zagrożeń z jakimi użytkownicy dróg spotykają się na co dzień.

W związku z ostatnimi zdarzeniami z udziałem pojazdów ciężarowych (śmieciarek), dostawczych oraz autobusów, podjęto wszelkie możliwe działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w tym obszarze. W ramach podjętych działań funkcjonariusze mazowieckiej drogówki opracowali kampanię informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Dla Każdego jest miejsce na drodze”. Kampania skierowana jest do wszystkich użytkowników dróg, a jej celem będzie podniesienie świadomości wśród osób korzystających z dróg na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą gabaryt pojazdów ciężarowych czy też autobusów.

Pierwszym etapem kampanii jest briefing prasowy, który odbył się dziś (12.07) na terenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Radomiu przy ul. Witosa 96. W zorganizowanym przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu spotkaniu, wzięli udział przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu oraz Radkomu. Przedstawiciele instytucji omówili porady w zakresie bezpieczeństwa na drogach oraz zwrócili uwagę na zagrożenia jakie niesie ze sobą gabaryt pojazdów ciężarowych oraz autobusów. Mundurowi przedstawiali porady zarówno dla kierujących pojazdami ciężarowymi jak również pieszych oraz kierujących samochodami osobowymi.

Kolejnym etapem kampanii będzie realizacja filmów instruktażowo-edukacyjnych z uwzględnieniem różnego typu pojazdów. Następny etap związany będzie z dystrybuowaniem ulotek „Dla każdego jest miejsce na drodze”. Ostatnim etapem będzie cykl spotkań edukacyjnych z kierowcami samochodów ciężarowych w tym: z pracownikami zakładów utylizacji odpadów, kierowcami podczas kursów reedukacyjnych w WORD Radom oraz spotkania profilaktyczne z seniorami, młodzieżą oraz dziećmi.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony