Aktualności

Pijana przewoziła dzieci w samochodzie. Została ujęta przez świadka

Data publikacji 14.07.2023

Dzięki obywatelskiemu ujęciu policjanci z Węgrowa zatrzymali nietrzeźwą kierującą bez uprawnień. 29-latka kierowała samochodem, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu oraz 3 małych dzieci w pojeździe. Za popełnione przestępstwa grozi jej do 5 lat pozbawienia więzienia

W środę (12.07) do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie wpłynęła informacja o obywatelskim ujęciu nietrzeźwej kierującej. Zgłaszający oświadczył, że zauważył kobietę, jadącą samochodem wraz z trójką dzieci. Jej zachowanie mogło wskazywać na to, że jest pod wpływem alkoholu. Kobieta miała problemy z ruszeniem pojazdem z miejsca i włączeniem się do ruchu. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów kobieta zatrzymała pojazd. Właśnie wtedy świadek odebrał kluczyki kierującej, uniemożliwiając dalszą jazdę. Kobieta wraz z dziećmi opuściła samochód i się oddaliła. Następnie mieszkanka pow. węgrowskiego próbowała schować się w jednym z salonów usługowych na zapleczu, gdzie została zatrzymana przez policjantów. Badania alkomatem wykazało, że 29-letnia kierująca citroenem miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu policyjnych bazach uprawnień okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Dzieci w wieku 9, 6 i 2 lata zostały przekazane rodzinie.

Był to kolejny taki incydent 29-latki, trzy tygodnie temu również przewoziła dzieci samochodem, będąc w stanie nietrzeźwości.

29-letnia mieszkanka pow. węgrowskiego usłyszała zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ponadto odpowie za kierowanie bez uprawnień.

Dziękujemy obywatelowi za reakcję na zagrożenie stworzone przez nieodpowiedzialną kobietę. Dzięki takiej reakcji być może nie doszło do kolejnej tragedii na drodze. Przypominamy, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

st. sierż. Rafał Bałdyga

 

 

Powrót na górę strony