Aktualności

Bezpieczny motocyklista, to rozważny motocyklista

Data publikacji 16.07.2023

Jazda motocyklem daje dużo satysfakcji? Ten przysłowiowy wiatr we włosach i podniesiony poziom adrenaliny to niesamowite uczucie. Jednak aby nie było to jednorazowe doznanie, należy zachować zdrowy rozsądek i kierować się rozwagą na drodze.

Piękna pogoda za oknem, a wraz z nią na drogach pojawiły się pierwsze motocykle. Jazda na motocyklu to często pasja i przyjemność. Należy pamiętać, że użytkownicy jednośladów, w tym motocykliści są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w wypadkach drogowych odnoszą ciężkie obrażenia.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, to główne przyczyny wypadków drogowych powodowanych przez motocyklistów.

Na bezpieczeństwo motocyklistów mają wpływ również inni uczestnicy ruchu, przede wszystkim kierujący samochodami. W okresie, gdy na drogach pojawia się coraz więcej jednośladów, powinni oni pamiętać o obserwacji drogi i spoglądaniu w lusterka. Ważne jest również, by wyraźnie sygnalizowali zamiar zmiany pasa ruchu i kierunku jazdy oraz swoim stylem jazdy nie zmuszali kierującego jednośladem do gwałtownego hamowania, co może doprowadzić do utraty panowania nad motocyklem.

Apelujemy do kierujących o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i rozwagę.

Młodym motocyklistom przypominamy, że każdy ma tylko jedno życie. Bezpieczeństwo jest ważniejsze od kilku chwil emocji za kierownicą.

Motocyklisto pamiętaj, że ograniczenia prędkości obowiązują wszystkich.

Nie zapominaj, że jesteś niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego i każde zdarzenie drogowe z Twoim udziałem może skończyć się tragicznie.

 

Film Bezpieczny motocyklista, to rozważny motocyklista

Opis filmu: Bezpieczny motocyklista, to rozważny motocyklista

Pobierz plik Bezpieczny motocyklista, to rozważny motocyklista (format mp4 - rozmiar 39.56 MB)

Powrót na górę strony