Aktualności

Chciała przekupić egzaminatora - usłyszała zarzut

Data publikacji 24.07.2023

Policjanci zatrzymali 45-letnią kobietę, która usiłowała wręczyć łapówkę egzaminatorowi podczas egzaminu teoretycznego na kwalifikację zawodową. Egzaminator wezwał na miejsce Policję. Kobiecie grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z sochaczewskiej komendy zostali powiadomieni o próbie wręczenia łapówki. Mundurowi ustalili, że 45-latka po rozpoczęciu egzaminu teoretycznego na kwalifikację zawodową (na przewóz rzeczy) usiłowała wręczyć egzaminatorowi pieniądze w zamian za pozytywny wynik testu. Egzaminator pieniędzy nie przyjął i wezwał na miejsce policjantów. 

Policjanci zatrzymali kobietę i doprowadzili do sochaczewskiej komendy. W prokuraturze usłyszała zarzut „usiłowania wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w celu skłonienia jej do naruszenia przepisów prawa poprzez poświadczenia nieprawdy, co do uzyskania przez 45-latkę pozytywnego wyniku egzaminu teoretycznego”.

Wobec podejrzanej zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony