Aktualności

Frida doprowadziła do miejsca, gdzie przebywał podejrzany o kradzież 28-latek

Data publikacji 31.07.2023

Kolejnym sukcesem może pochwalić się przewodnik psa służbowego o imieniu Frida z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Funkcjonariusz oraz jego czworonożny partner zostali skierowani w okolice Leokadii, aby uczestniczyć w poszukiwaniu złodzieja ciągnika rolniczego. Policyjny pies doprowadził do miejsca, gdzie ukrywał się podejrzany.

W piątek (28.07) rano policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego z kosiarką z terenu PKP w m. Leokadia (gm. Łaskarzew). Właściciel oszacował wartość strat na kwotę 113 tys. zł. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że do kradzieży doszło poprzedniej nocy. Sprawca pojazdem odjechał w kierunku Sobolewa. Tam też skupiły się poszukiwania policjantów. Kilka godzin później w wyniku podjętych działań funkcjonariusze wydziału kryminalnego w lesie odnaleźli skradziony sprzęt. Technicy wykonali oględziny pojazdu, a na miejsce został skierowany przewodnik z psem tropiącym. Psi nos policyjnego owczarka niemieckiego o imieniu Frida nie zawiódł i tym razem. Pies podjął trop i doprowadził do miejsca, w którym przebywał 28-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Pozostałe ustalenia funkcjonariuszy również wskazywały, że to właśnie on dopuścił się tego czynu.

28-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży, za który grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Skradziony pojazd, po wykonaniu czynności, powrócił do właściciela.

podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony