Aktualności

Przekroczył prędkość o ponad 61 km/h – stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić wysoki mandat!

Data publikacji 01.08.2023

Kilka dni temu policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED w Murowance (pow. grójecki) zatrzymali do kontroli 47-letniego kierującego osobowym lexusem, który jechał 111 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące i musi zapłacić 2 tysiące złotych mandatu karnego. Oprócz tego do jego konta przypisano 14 punktów karnych. Policjanci przypominają – prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

W ubiegłą niedzielę (30.07) funkcjonariusze z Mazowieckiej Grupy SPEED podczas służby z wykorzystaniem miernika prędkości w Murowance (pow. grójecki) zatrzymali do kontroli 47-letniego kierującego samochodem m-ki lexus, który jechał 111 km/h w obszarze, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 47-latka i nałożyli mandat karny w wysokości 2 tysiące zł, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Kierującemu przypisano także 14 punktów karnych.

Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym uprawnienia ulegają zawieszeniu na 3 miesiące, jeśli w tym okresie kierujący będzie nadal jeździł, okres ten ulega przedłużeniu na kolejne 3 miesiące. W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów traci uprawnienia.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nieprzypadkowo w rejonach skrzyżowań, przejść dla pieszych czy innych miejscach, z których korzystają zarówno zmotoryzowani, jak i inni uczestnicy ruchu drogowego często wprowadzone są ograniczenia prędkości. Jednym z zadań policjantów ruchu drogowego jest kontrola przestrzegania przepisów w tego typu miejscach.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

Powrót na górę strony