Aktualności

W razie potrzeby zbij szybkę. Posłużył się sfałszowanym prawem jazdy. Teraz grozi mu do 5 lat

Data publikacji 20.08.2023

Policjanci ciechanowskiej grupy Speed zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu płońskiego, który przekroczył prędkość. Podczas kontroli mężczyzna postanowił wykorzystać prezent, który dostał od żony na rocznicę ślubu. Mężczyzna posłużył się sfałszowanym prawem jazdy zakupionym w Internecie. Za popełnione przestępstwo 47-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci ciechanowskiej grupy Speed, na krajowej 60 w miejscowości Glinojeck zatrzymali do kontroli 47-letniego kierującego pojazdem honda, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 33 km/h. Na mandacie za przekroczenie prędkości jednak się nie skończyło.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mieszkaniec powiatu płońskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. 37-latek szybko wyjaśnił policjantom, że ma uprawnienia, ale nie polskie. Następnie okazał dokument prawa jazdy wydany na terytorium Wielkiej Brytanii, które już na pierwszy rzut oka wydało się funkcjonariuszom podejrzane. Mężczyzna początkowo zapewniał, że prawo jazdy jest prawdziwe. Po jakimś czasie przyznał, że dokument był prezentem, który dostał od żony na rocznicę ślubu. Kobieta kupiła „prawo jazdy” w Internecie. Było ono oprawione w ramkę z napisem "w razie potrzeby, zbij szybkę".

Teraz 47-latek musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi za posługiwanie się sfałszowanym dokumentem. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony