Aktualności

3 promile za kierownicą, w aucie 5-latka

Data publikacji 20.08.2023

W Warce wsiadła za kierownicę pojazdu mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie, dodatkowo przewoziła 5-letnie dziecko. Kobieta już straciła uprawnienia do kierowania pojazdami. Odpowie teraz za swoje czyny przed sądem.

W piątek (18.08.2023r.) przed południem warecka dzielnicowa pełniąc służbę wspólnie z funkcjonariuszem patrolówki zatrzymała do kontroli drogowej volkswagena. Znajdujące się wewnątrz dziecko nie było zapięte w pasy bezpieczeństwa i nie było przewożone w foteliku. Od kobiety mundurowi wyczuwali silną woń alkoholu, poddali 35-latkę badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że nieodpowiedzialna kobieta zdecydowała się wsiąść za kierownicę mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkance gminy Warka zatrzymano elektronicznie prawo jazdy. Kobieta odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, może również być pociągnięta do odpowiedzialności za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Odpowie również za nieprawidłowe przewożenie dziecka w pojeździe. Za to wszystko kierującej grozi zakaz prowadzenia pojazdami mechanicznymi, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności.

Na szczęście podczas tego feralnego dnia nikomu nic się nie stało. Dziewczynką zaopiekowali się policjanci do czasu przybycia osoby, której przekazano dziecko i pojazd.

 

nadkom. Agnieszka Wójcik

 

Powrót na górę strony