Aktualności

Policjanci przejęli blisko 11 kg narkotyków. Zatrzymano 21-latka z Warki

Data publikacji 28.08.2023

Policjanci z Warki zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o posiadanie dużych ilości narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 11 kilogramów różnego rodzaju środków odurzających. 21-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Warki realizując działania ukierunkowane na przeciwdziałanie i zwalczanie narkomanii, zatrzymali w minioną środę (23.08) na terenie powiatu grójeckiego mężczyznę. W wyniku pracy operacyjnej ustalono, że w jednym z domów na terenie gminy Warka mogą być przechowywane duże ilości narkotyków.

Funkcjonariusze po udaniu się na miejsce w budynku ujawnili podejrzanego, który dzielił biały proszek na mniejsze porcje. Wytypowany mężczyzna był wyraźnie zaskoczony i poddenerwowany obecnością stróżów prawa. Wyjaśnieniem takiej postawy 21-latka były wszechobecne torebki z zabronionymi substancjami. Późniejsze badania jednoznacznie wskazały, że jest to kokaina i pochodna mefedronu.

Policjanci postanowili przeszukać mieszkanie użytkowane przez młodego mieszkańca Warki. Podczas tych czynności ujawniono i zabezpieczono blisko 100 tysięcy złotych. W rezultacie czynności wykonanych przez funkcjonariuszy zakończyły się zabezpieczeniem łącznie blisko 1 kilograma kokainy i prawie 10 kilogramów substancji psychotropowej w postaci klefedronu. Wytężona praca policjantów zapobiegła trafieniu na czarny rynek niebezpiecznych substancji. Byłoby to około 11 tysięcy działek, o szacunkowej wartości 700 tysięcy złotych.

Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grójcu. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i w piątek (25 sierpnia br.) zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za złamanie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

 


nadkom. Agnieszka Wójcik

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.67 MB)

Powrót na górę strony