Aktualności

Podpalacz zatrzymany przez policjantów z Myszyńca

Data publikacji 04.09.2023

Policjanci z komisariatu w Myszyńcu ustalili i zatrzymali podejrzanego o podpalenie budynku gospodarczego na terenie gm. Czarnia. Wartość strat w wyniku pożaru właściciel ocenił na kwotę 100 tysięcy złotych. Podejrzany o przestępstwo 24-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego już usłyszał zarzut. Grozi mu do 5 lat więzienia.

28 sierpnia dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o pożarze budynku gospodarczego na terenie gm. Czarnia. Do pożaru miało dojść około godziny 1:30. Właściciel budynku oszacował wartość strat na kwotę około 100 tysięcy złotych. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że do pożaru mogło dojść w wyniku podpalenia, dlatego w sprawę włączyli się mundurowi z Komisariatu Policji w Myszyńcu. Funkcjonariusze wykonywali czynności procesowe i operacyjne, które pozwoliły na szybkie ustalenie personaliów mężczyzny podejrzewanego o podpalenie.

W miniony piątek został zatrzymany 24-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego zniszczenia mienia. Niebawem będzie on odpowiadał za swoje postępowanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony