Aktualności

Policjantka z pułtuskiej komendy na podium charytatywnego biegu

Tegoroczna edycja Biegu o Buzdygan Komendanta - Rektora Akademii Policji w Szczytnie przeszła do historii. Dzięki hojności uczestników 5. edycji Biegu na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach na konto Fundacji trafi blisko 52 tys. zł. W klasyfikacji „podoficerowie kobiety” na podium stanęła - st. sierż. Renata Soból dzielnicowa Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, która zajęła 3 miejsce.

„Nie możemy zmienić całego świata, ale zawsze możemy zmienić czyjś świat” – słowa Janusza Korczaka, które stały się mottem tegorocznej 5. edycji Biegu na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach organizowanego przez Akademię Policji w Szczytnie zainspirowały do działania wiele osób.  Do Biegu o Buzdygan Komendanta - Rektora Akademii Policji w Szczytnie zarejestrowało się w systemie elektronicznych zapisów i wpłaciło „cegiełkę” aż 1219 zawodników. Do tej liczby należy doliczyć również tych, którzy zapisali się do Biegu głównego w dniu imprezy - 3 września 2023 r. na plaży miejskiej w Szczytnie. Tego dnia od wczesnych godzin porannych wydawano pakiety startowe dla zawodników, którzy już niebawem mieli wyruszyć w blisko 5 km trasę wiodącą malowniczą ścieżką wokół jeziora Domowego Dużego.

Bieg oprócz swojego charytatywnego charakteru ma również charakter rywalizacji. Nie brakuje jednak na nim osób, które całymi rodzinami przyjeżdżają, by aktywnie, spacerkiem, wspomóc podopiecznych Fundacji, a przy okazji skorzystać z przyrodniczych walorów Szczytna.

W tegorocznej edycji Biegu udział wzięło 1219 osób, z czego do biegu wirtualnego zarejestrowało się 745 zawodników, a do biegu głównego, który odbył się w Szczytnie 454. Zdecydowaną większość naszych uczestników stanowili mężczyźni - 863 (356 kobiet).

Dotychczas, dzięki poprzednim edycjom Biegu Charytatywnego na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach organizowanego przez Akademię Policji w Szczytnie, uczestnicy wydarzenia przekazali na konto Fundacji ponad 86 tys. zł. Do tej kwoty dopisujemy kolejne 51 921,68. Choć sumy robią wrażenie, stanowią kroplę w morzu potrzeb, dlatego zachęcamy do pomocy Fundacji również na co dzień.

W klasyfikacji PODOFICEROWIE KOBIETY stanęła na podium, zajmując 3 miejsce st. sierż. Renata Soból dzielnicowa Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Jesteśmy dymni! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: kom. Daniel Bruski Rektorat APwSz /KPP w Pułtusku

Powrót na górę strony