Aktualności

Policjanci z Ostrołęki zatrzymali podejrzanego o kradzież samochodu

Data publikacji 06.09.2023

Policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego zatrzymali 40-latka podejrzanego o kradzież z terenu gm. Rzekuń dodge`a o wartości 120 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany na obrzeżach Warszawy. Skradzione auto zostało odzyskane.

24 sierpnia dyżurny ostrołęckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży dodge`a, który był zaparkowany przed jedną z posesji. Właściciel oszacował wartość skradzionego auta na kwotę 120 tys. zł. W sprawę włączyli się policjanci z ostrołęckiego Wydziału Kryminalnego, którzy sprawdzali każdy szczegół kradzieży. Kolejne dni, to kolejne żmudne, ale konieczne czynności, dzięki którym policjanci ustalili, że sprawca tego przestępstwa pochodzi z rejonów Warszawy. Kilka dni później podejrzany został zatrzymany na obrzeżach Warszawy. Akcja zatrzymania była dynamiczna. Miała miejsce, gdy auta z osobą podejrzaną utknęło w korku.

Następnie 40-latka przetransportowano do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i osadzono w policyjnym areszcie. Dzięki dobrej pracy policjantów i prokuratorów następnego dnia mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem. Skradziony pojazd został odzyskany przez policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII.

Niebawem podejrzany o kradzież mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Przestępstwo, którego się dopuścił jest zagrożone karą do 10 lat więzienia.

Autor: kom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony