Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły” kontra „Wychowanie komunikacyjne”

Data publikacji 14.09.2023

Jak co roku wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, policjanci w całej Polsce wyruszają do szkół, gdzie rozmawiają z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypominają im najważniejsze zasady, wyjaśniają przepisy i pokazują jak prawidłowo zachować się na drodze czy w samochodzie. Jednak wszystkie te działania mogą zostać zagłuszone przez przekaz, jaki pojawia się w ich najbliższym otoczeniu.

RODZICU, PAMIĘTAJ-WYCHOWANIE KOMUNIKACYJNE ZACZYNA SIĘ W DOMU!


W tym roku policjanci z mazowieckiej drogówki poza spotkaniami z dziećmi i nauczycielami odwołują się do rozsądku i odpowiedzialności rodziców. Kiedy odwiedzamy szkoły, podczas spotkań z dziećmi nagminnie słyszymy od nich, że nie korzystają z urządzeń bezpieczeństwa służących do przewozu dzieci, że nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa i wysiadają pod szkołą w niebezpiecznych miejscach, bo rodzice spieszą się do pracy.


Zarówno policjanci, jak i nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby dzieci zdobyły odpowiednią wiedzę z zakresu ruchu drogowego, jednak to obserwacja otoczenia, codzienne zachowania i nawyki są najbardziej utrwalane i najczęściej powielane przez dzieci.
RODZICU, bądź dobrym przykładem dla swojego dziecka, utrwalaj u niego tylko pozytywne nawyki na drodze. Tylko nasza wspólna praca da oczekiwany rezultat, jakim jest podniesienie świadomości na temat zagrożeń, jakie można spotkać na drodze, a tym samym przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa TWOJEGO dziecka na drodze.

 

podkom. Ewelina Stróżka/WRD KWP zs. w Radomiu

Film Bezpieczna droga do szkoły

Opis filmu: Bezpieczna droga do szkoły

Pobierz plik Bezpieczna droga do szkoły (format mp4 - rozmiar 39.3 MB)

Powrót na górę strony