Aktualności

Nietrzeźwy jechał na zakazie, bez kasku, motocyklem bez badań technicznych i polisy OC. Został zatrzymany przez zwoleńską drogówkę

Data publikacji 18.09.2023

Zwoleńska drogówka zatrzymała mężczyznę, który jechał motocyklem bez wymaganego kasku. Interwencja mogła zakończyć się na pouczeniu lub mandacie, ale…. Podczas dalszej kontroli policjant wyczuł woń alkoholu od kierującego. Jakby tego było mało po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami a motocykl którym kierował nie miał badań technicznych i polisy OC.

W piątek (15.09) policjant ruchu drogowego zwoleńskiej komendy zatrzymał do kontroli drogowej 40- letniego motocyklistę, który podczas jazdy nie używał kasku ochronnego. Po zatrzymaniu zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenia mundurowego, od mężczyzny wyczuwalny był alkohol. Przebadany na zawartość alkoholu wydmuchał ponad dwa promile. W trakcie dalszej weryfikacji w policyjnych systemach okazało się również że, kontrolowany mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Natomiast motocykl, którym kierował nie posiadał badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Niebawem 40-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę mimo orzeczonego zakazu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia. Odpowie również za jazdę bez wymaganego przepisami kasku ochronnego.

Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Każdy, nawet anonimowo, może o tym powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

mł.asp. Katarzyna Słyk

Powrót na górę strony