Aktualności

Czym skorupka za młodu nasiąknie…Spotkanie profilaktyczne w KWP zs. w Radomiu

Data publikacji 21.09.2023

W ramach działań profilaktyczno-edukacyjnych funkcjonariusze i pracownicy Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu stale prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym, na których omawiane są podstawowe zasady bezpieczeństwa. Tym razem mundurowi mieli przyjemność gościć uczniów wraz z opiekunami Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 18 w Radomiu. W trakcie wizyty funkcjonariusze zachęcali do korzystania z elementów odblaskowych oraz omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dzieci mogły zobaczyć psa służbowego,strzelnicę, pojazdy służbowe oraz elementy umundurowania policyjnego.

We wtorek (19.09) policjanci oraz pracownica Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu gościli uczniów klasy I i III Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 18 w Radomiu, aby tym razem wspólnie porozmawiać o bezpieczeństwie i właściwych zachowaniach podczas zabawy oraz kontaktu z osobami nieznajomymi. W trakcie wizyty zachęcano dzieci do korzystania z elementów odblaskowych, omówiono zasady przechodzenia przez jezdnię i wspólnie z dziećmi przećwiczono bezpieczne przejście na drugą stronę drogi.

Zaciekawieni uczniowie zadawali wiele pytań, z których żadne nie pozostało bez odpowiedzi. Wszystkim uczniom przypomniano numer alarmowy do służb ratunkowych oraz sposoby wyjścia z trudnej sytuacji, czyli jak i do kogo zwrócić się o pomoc. Spotkanie było doskonałą okazją do przybliżenia zawodu policjanta. Wszystkie zainteresowane dzieci mogły zasiąść za kierownicą wozu policyjnego oraz poznać jego wyposażenie. Ponadto uczniowie mieli okazję zobaczyć tresurę psa służbowego oraz strzelnicę.

Policyjna profilaktyka jest realizowana w sposób ciągły, a wszelkie zgłoszenia uzyskane z placówek oświatowych są analizowane i uwzględniane przy tworzeniu harmonogramu spotkań edukacyjnych. Policyjna działalność edukacyjno-profilaktyczna ma za zadania nauczać, jak należy bezpiecznie i odpowiedzialnie zachowywać się w każdej dziedzinie życia.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

 

 

 

 

Powrót na górę strony