Aktualności

Najpierw ukradł pojazd, a potem go spalił. Został zatrzymany przez żyrardowskich kryminalnych

Data publikacji 28.09.2023

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zatrzymali sprawcę kradzieży pojazdu. Mieszkaniec powiatu żyrardowskiego usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego żyrardowskiej komendy prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży pojazdu, która miała miejsce w kwietniu br. w Żyrardowie. Jak wynikało z zawiadomienia sprawca włamał się do zaparkowanego przy ulicy pojazdu marki Toyota i odjechał. Spalony pojazd został odnaleziony w lesie. Dzięki skutecznym działaniom operacyjnym pomimo próby zatarcia śladów przestępstwa sprawca został ustalony.  W poniedziałek 21-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem pojazdu, do którego się przyznał. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy właścicielom aut o odpowiednim zabezpieczeniu samochodu, aby nie paść ofiarą przestępstwa. Pamiętajmy, aby nie pozostawiać w aucie wartościowych rzeczy, które mogłyby zainteresować sprawcę. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja. Przed pozostawieniem pojazdu, nawet na chwile, upewnijmy się czy wszystkie szyby oraz zamki są zamknięte. Nie zostawiajmy auta
z pracującym silnikiem, a kluczyki nośmy w wewnętrznych kieszeniach odzieży.

 

Autor: st. sierż. Patrycja Sochacka

Film Najpierw ukradł pojazd, a potem go spalił. Został zatrzymany przez żyrardowskich kryminalnych

Opis filmu: Najpierw ukradł pojazd, a potem go spalił. Został zatrzymany przez żyrardowskich kryminalnych

Pobierz plik Najpierw ukradł pojazd, a potem go spalił. Został zatrzymany przez żyrardowskich kryminalnych (format mp4 - rozmiar 809.68 KB)

Powrót na górę strony