Aktualności

Kolejna skuteczna akcja wyszkowskich policjantów w walce z nielegalnymi grami hazardowymi

Data publikacji 05.10.2023

Wspólne działania wyszkowskich policjantów z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie doprowadziły do zabezpieczenia na terenie Wyszkowa 7 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Mundurowi zajęli także kilkadziesiąt tysięcy złotych. Właścicielom zabezpieczonych automatów grozić może teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Wyszkowie wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie we wtorek (3.10) skontrolowali salon gier, gdzie zabezpieczyli 7 automatów do gier hazardowych.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest niezbędna koncesja. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

nadkom. Damian Wroczyński

Powrót na górę strony