Aktualności

Chwila nieuwagi kosztowała go 5000 zł. Kierowca ciężarowej scanii uszkodził ogrodzenie zabytkowego kościoła

Data publikacji 10.10.2023

5000 zł mandatu i 18 punktów karnych otrzymał kierowca ciężarowej scanii z naczepą, który wczoraj na ul. Ściegiennego w Ciechanowie najpierw nie zastosował się do zakaz ruchu w obu kierunkach, a następnie podczas zawracania uderzył w ogrodzenie zabytkowego kościoła. Apelujemy o ostrożność oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj po południu do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ul. Ściegiennego w Ciechanowie. Jak ustalili interweniujący policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, 57-letni kierujący ciężarową scanią z naczepą nie zastosował się do znaku B-1. Następnie podczas zawracania uderzył naczepą w ogrodzenie zabytkowego kościoła. Uszkodzenia muru powstały na długości około 4 metrów. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli na kierowcę scanii mandaty karne w kwocie 5000 zł. Na jego konto kierowcy wpłynęło 18 punktów karnych. 57-letni warszawianin był trzeźwy.

Apelujemy o ostrożność na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pośpiech, zbyt szybka jazda i brak ostrożności - to wszystko przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń. Wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem. To hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego.

Autor: asp. Magda Zarembska

Powrót na górę strony