Aktualności

Kolejna kontrabanda zabezpieczona przez policjantów

Ponad 36 kg tytuniu i prawie 50 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu. Właścicielką nielegalnego towaru okazała się być 61-letnia zwolenianka, która usłyszała zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. W działaniach mazowieckich policjantów brali też udział policjanci z radomskiej drogówki oraz funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego z psem służbowym. Za posiadanie takiej ilości papierosów z przemytu grozi wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia.

Wczoraj (11.10) policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu wraz z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Radomiu w Suchej (gm. Pionki) zatrzymali do kontroli drogowej vw, którym poruszały się trzy osoby z gminy Zwoleń. W czasie sprawdzenia samochodu mundurowi znaleźli ponad 18000 sztuk papierosów oraz prawie 4 kg tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Policjanci przeszukali także posesję należącą do osób podróżujących samochodem. Na jej terenie znaleziono ponad 32 kg tytoniu oraz ponad 30 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Policjantom w działaniach towarzyszył funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego z psem służbowym.

W sumie zabezpieczono prawie 50 tys. sztuk papierosów oraz blisko 37 kg tytoniu. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono 50 tys. zł oraz prawie 2 tys. euro. Do posiadania kontrabandy przyznała się 61-letnia zwolenianka, która usłyszała zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

Zespół Prasowy KWP

Powrót na górę strony