Aktualności

23-latka ukradła lakiery do paznokci, którymi chciała uzupełnić swoją ofertę usług kosmetycznych

Data publikacji 14.10.2023

Policjanci ustalili i zatrzymali 23-latkę, która w jednej z drogerii w Garwolinie ukradła kilkadziesiąt hybrydowych lakierów do paznokci. Młoda kobieta chciała w ten sposób uzupełnić swoją ofertę o nowe rodzaje lakierów, ponieważ zajmowała się wykonywaniem usług kosmetycznych. Wartość skradzionych towarów oszacowano na blisko 1 tys. zł.

Garwolińscy kryminalni przyjęli zawiadomienie o kradzieży kosmetyków, do którego doszło w jednej z drogerii w Garwolinie. Łupem złodzieja padło kilkadziesiąt hybrydowych lakierów do paznokci, których wartość wyniosła łącznie prawie 1000 zł.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że kradzieży mogła dopuścić się młoda kobieta, która chodziła w sklepie między regałami, oglądała towar i do torby kilkukrotnie chowała lakiery. Potem zapłaciła za drobne zakupy i wyszła ze sklepu. Policjanci ustalili dokładny rysopis osoby. Na tej podstawie typowali ewentualnych sprawców i sprawdzali kolejne osoby. W ostatnim czasie przeszukali miejsce przebywania 23-letniej kobiety, która na co dzień zajmowała się stylizacją paznokci. Zabezpieczyli tam skradzione przedmioty. Niektóre z nich były już wykorzystywane do wykonywania manicure. 

23-latka usłyszała zarzut i przyznała się do kradzieży. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Autor: podkom. Małgorzata Pychner

Powrót na górę strony