Aktualności

Zignorował obowiązujące od 1 lipca przepisy i wyprzedzał ciężarówką inny pojazd ciężarowy na drodze ekspresowej

Data publikacji 15.10.2023

Od 1 lipca tego roku obowiązuje zakaz wyprzedzania ciężarówek przez inne pojazdy ciężarowe na autostradach i drogach ekspresowych z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku. Niestety nie wszyscy kierowcy stosują się do tych przepisów, wówczas muszą liczyć się z konsekwencjami.

1 000 zł mandatu i aż 8 pkt karnych to efekty wyprzedzania ciężarówki przez inny pojazd ciężarowy na drodze S8. To wykroczenie zarejestrowali w poniedziałkowy (9.10) poranek ostrowscy policjanci z ruchu drogowego będący częścią Mazowieckiej Grupy SPEED.

Mundurowi zauważyli, jak kierowca ciężarowego volvo jadąc drogą S8 przez Lucynów w powiecie wyszkowskim, wyprzedzał inny pojazd ciężarowy. Wykroczenie zostało zarejestrowane przez wideorejestrator nieoznakowanego radiowozu. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę ciężarówki. Okazał się nim 38-latek, mieszkaniec pow. wyszkowskiego. Za to wykroczenie mężczyzna został ukarany 1 000 zł mandatem oraz 8 pkt karnymi.

Wprowadzony zakaz wyprzedzania ciężarówek przez inne pojazdy ciężarowe na drodze ekspresowej/autostradzie z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku ma poprawić płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. Warto wspomnieć, że w przypadku, gdy kierowca popełni ponownie to samo wykroczenie, kwota mandatu wzrośnie do 2 000 zł, a jego konto zwiększy się o 8 pkt karnych.

Autor: asp. Marzena Laczkowska

Film Zignorował obowiązujące od 1 lipca przepisy i wyprzedzał ciężarówką inny pojazd ciężarowy na drodze ekspresowej

Opis filmu: Zignorował obowiązujące od 1 lipca przepisy i wyprzedzał ciężarówką inny pojazd ciężarowy na drodze ekspresowej

Pobierz plik Zignorował obowiązujące od 1 lipca przepisy i wyprzedzał ciężarówką inny pojazd ciężarowy na drodze ekspresowej (format mp4 - rozmiar 4.3 MB)

Powrót na górę strony