Aktualności

Dwóch przestępców drogowych „w rękach” ciechanowskich policjantów – jeden z zakazem prowadzenia pojazdów, drugi z decyzją o cofnięciu uprawnień

Data publikacji 13.10.2023

Mundurowi z ciechanowskiej grupy Speed zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę. Jeden nie zastosował się do zakazu sądowego, a drugi do decyzji o cofnięciu uprawnień. 24 i 36-latek „wpadli”, bo przekroczyli prędkość. Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Za jazdę pomimo cofniętych uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

W minioną środę (11.10) na ul. Kasprzaka w Ciechanowie policjanci z ciechanowskiej grupy Speed zatrzymali kierującego renault, który przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 24-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego zdecydował się wsiąść za kierownicę mimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Następnego dnia (12.10) na Alei Niepodległości „wpadł” kolejny przestępca drogowy. 36-letni kierowca renault również przekroczył prędkość. Podczas kontroli drogowej policjanci ustalili, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Ciechanowie.

Teraz obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Przypominamy, że kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. Za jazdę pomimo cofniętych uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi.

asp. Magda Zarembska

 

Powrót na górę strony