Aktualności

Przed policjantami ukrył się na drzewie. Wytropił go policyjny czworonóg

Data publikacji 15.10.2023

Do policyjnej celi trafił 36-latek, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. W trakcie pościgu porzucił pojazd, a pieszą ucieczkę zakończył ukrywając się na drzewie. Mężczyznę wytropił pies policyjny.

Na jednej z płockich ulic funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego płockiej komendy podjęli pościg za kierującym fordem, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Pomimo znaków i sygnałów do zatrzymania kierowca przyspieszał próbując zepchnąć z drogi radiowóz. Kiedy pojazd się zatrzymał, wybiegło z niego dwóch mężczyzn, którzy rozbiegli się w różnych kierunkach.  W trakcie, gdy funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego pasażera, dyżurny skierował na miejsce przewodnika sierż. Dominika Szostka z psem tropiącym Szachem, który niemal natychmiast doprowadził mundurowych do uciekiniera, który, jak się ukazało, ukrył się na drzewie.

Pasażer zakończył swoją wycieczkę w izbie wytrzeźwień, natomiast kierujący został zatrzymany. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

Skuteczność policyjno-psiego duetu, który doprowadził do zatrzymania nietrzeźwego kierującego została doceniona na tegorocznych XX Kynologicznych Mistrzostw Policji 2023, gdzie zajęli III miejsce.

 

sierż. szt. Monika Jakubowska

Powrót na górę strony