Aktualności

16-latek bez uprawnień nie zatrzymał się do kontroli – został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED

Data publikacji 19.10.2023

Policjanci z radomskiej drogówki, którzy wchodzą w skład Mazowieckiej Grupy Speed reagują na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego i niebezpieczne zachowania na drogach. Zatrzymali 16-latka, który kierował motocyklem bez uprawnień i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. O konsekwencjach jakie poniesie zadecyduje sąd dla nieletnic

W środę (18.10) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy Speed pełnili służbę na drodze krajowej nr 12. W miejscowości Mniszek zauważyli motocykl, który nie miał tablic rejestracyjnych i świateł. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać pojazd do kontroli, jednak kierujący zignorował polecenia mundurowych, nie zatrzymał się do kontroli i odjechał.

Policjanci szybko ustalili kto kierował motocyklem i dotarli do jego miejsca zamieszkania. To 16-latek, który nie ma uprawnień do kierowania, a motocykl nie jest dopuszczony do ruchu.

Całość materiałów zebranych w tej sprawie policjanci przekażą do sądu dla nieletnich, który zadecyduje jakie konsekwencje poniesie 16-latek.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Justyna Jaśkiewicz

Film 16-latek bez uprawnień nie zatrzymał się do kontroli – został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED

Opis filmu: 16-latek bez uprawnień nie zatrzymał się do kontroli – został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED

Pobierz plik 16-latek bez uprawnień nie zatrzymał się do kontroli – został zatrzymany przez policjantów z grupy SPEED (format mp4 - rozmiar 13.45 MB)

Powrót na górę strony