Aktualności

Groził pozbawieniem życia przystawiając nóż do szyi. Został zatrzymany przez wyszkowskich policjantów

Data publikacji 27.10.2023

Chwilę grozy przeżył młody mieszkaniec Wyszkowa, do którego podszedł pijany mężczyzna i przystawił mu kuchenny nóż do szyi. 40-latek bez powodu groził wyszkowianinowi pozbawieniem życia. Agresor zatrzymany przez wyszkowskich policjantów. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę (22.10) o godzinie 2.00 w Wyszkowie u zbiegu ulicy Sowińskiego i Dworcowej. Do 22-letniego wyszkowianina podszedł nieznany mu mężczyzna, z którym zaczął rozmawiać. Mężczyzna ten był pijany. W pewnym momencie bez powodu spod ubrania wyciągnął kuchenny nóż, który przyłożył 22-latkowi i zaczął grozić pozbawieniem życia. Wyszkowianin stanął w bezruchu obawiając się o swoje życie.

W tym czasie z 22-latkiem było jego dwóch kolegów, którzy zaczęli rozmawiać i uspokajać agresora. Po chwili rozmowa przyniosła zamierzony skutek. Mężczyzna odłożył nóż, uspokoił się i na koniec zapytał czy ci kupią mu piwo.

Wystraszeni młodzi wyszkowianie schowali się w jednym z lokali przy ul. Dworcowej i wezwali na miejsce policję.

Policjanci bardzo szybko na jednej z ulic w Wyszkowie obezwładnili i zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Agresorem okazał się być 40-letni wyszkowianin. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. W chili zatrzymania w jego organizmie było ponad 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli również nóż, którym się odgrażał.

Mężczyzna usłyszał zarzut gróźb karalnych, do którego się przyznał. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

nadkom. Damian Wroczyński

 

 

Powrót na górę strony