Aktualności

Ojciec groził synowi, by wymusić zwrot pożyczonych pieniędzy

Data publikacji 08.11.2023

Policjanci z Płońska zatrzymali 66-latka, który groził pozbawieniem życia i podpaleniem domu swojemu dorosłemu synowi oraz jego rodzinie. W ten sposób próbował wymusić zwrot pożyczonych pieniędzy. Seniorowi pomagał 61-letni kolega. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

Kilka miesięcy temu 43-latek pożyczył od swojego ojca pieniądze. Gdy w wyznaczonym czasie senior nie otrzymał zwrotu wierzytelności, zareagował bardzo nerwowo. W czasie rozmów telefonicznych, które przebiegały bardzo burzliwie, 66-latek groził synowi i jego żonie, m.in. pozbawieniem życia i  podpaleniem domu. Kiedy nie przyniosło to zamierzonego skutku, poprosił o pomoc swojego kolegę z pracy - 61-latka. Ten od razu zaczął działać. Również dzwonił do 43-latka, groził mu śmiercią, pobiciem, podpaleniem domu, a do tego sprzedaniem jego żony do agencji towarzyskiej. Odwlekanie w czasie zwrotu pieniędzy przez pokrzywdzonego miało spowodować, że będzie musiał oddać ojcu nie kilka a kilkadziesiąt tysięcy złotych. 43-latek zgłosił sprawę policji.

66-latek i jego 61-letni kolega zostali zatrzymani. Na podstawie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego przedstawione im zostały zarzuty dotyczące stosowania gróźb w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności. Obu grozi do 5 lat więzienia.

Autor: kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony