Aktualności

#POMAGAMYICHRONIMY Małkińscy policjanci uratowali mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie

Data publikacji 15.11.2023

Małkińscy policjanci interweniowali w Broku, gdzie 33-latek odgrażał się, że odbierze sobie życie. Mundurowi z pomocą straży pożarnej i ich sprzętu zapobiegli tragedii.

W poniedziałek (13.11) po południu dyżurny ostrowskiej komendy odebrał niepokojące zgłoszenie o 33-letnim mężczyźnie, który jest agresywny i niszczy wyposażenie domu.

Na miejsce pojechali małkińscy policjanci, gdzie zastali 33-latka i jego najbliższych. Mężczyzna stał na piętrze w domu przy schodach, nie pozwalając nikomu się do siebie zbliżyć. Po chwili na miejsce dojechali ratownicy medyczni. Mężczyzna nie reagował na żadne prośby o zejście, a gdy policjanci próbowali do niego podejść, oddalał się.

W pewnym momencie otworzył okna z obu stron budynku i wychodził na drewniane krokwie niezabudowanego tarasu. Wezwano na miejsce straż pożarną celem udzielenia asekuracji, gdyby mężczyzna próbował wyskoczyć przez okno. W pewnym momencie st. post Przemysław Kaliś wspólnie z ratownikiem medycznym poszedł za 33-latkiem, natomiast st. post Mateusz Mazur wyszedł na zewnątrz i wszedł na drabinę, aby móc asekurować ewentualny upadek mężczyzny. Wtedy 33-latek wszedł na krokiew i stanął w miejscu, w którym była najdalej wysunięta. Mężczyzna trzymał w dłoni ostre narzędzie i odgrażał się, że zrobi sobie krzywdę. W pewnym momencie policjant kontrolując całą sytuację, pchnął mężczyznę na skokochron rozstawiony wcześniej przez straż pożarną. 33-latek został przekazany załodze pogotowia i przewieziony do szpitala.

Dzięki opanowaniu i odpowiedniej ocenie sytuacji przez małkińskich policjantów 33-latek nie zrobił sobie krzywdy.

Pamiętaj, że jeżeli jesteś w trudnej sytuacji życiowej są instytucje, które udzielają wsparcia w trudnej sytuacji. Możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania 116 123 lub Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym po nr tel 800 70 2222, szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.centrumwsparcia.pl

asp. Marzena Laczkowska/KPP Ostrów Maz. 

Powrót na górę strony